Dovolujeme si upozornit, že hlavní budova muzea je dočasně uzavřena z důvodu rekonstrukce. Momentálně není přístupná expozice věnovaná historii města a expozice Tradice výroby vánočních ozdob. Stále můžete navštívit Expozici textilního tisku a výstavu malíře Heshama Malika s názvem Kuumba na Staré radnici. Těšíme se na setkání

Číst dále ›

Výstava Elegance doby R. A. Dvorského

ELEGANCE DOBY R. A. DVORSKÉHO

7. 2. – 4. 5. 2014

výstavní sál v budově Špýcharu

V letošním roce si připomínáme 115. výročí narození R. A. Dvorského (1899 – 1966) a zároveň 20. výročí konání Dnů R. A. Dvorského, které pořádá městské kulturní zařízení Hankův dům. K tomuto výročí připravilo Městské muzeum ve Dvoře Králové n. L. výstavu dobového oblečení, textilií a doplňků ze soukromé sbírky originálů Vlaďky Dobiášové. Na výstavě uvidíte např. osobní předměty a fotografie zakládající členky doprovodného vokálního tria Sester Allanových paní Věry Kočvarové. Také Vám umožníme nahlédnout do skříní a zásuvek vokálního tria Sester Havelkových.

Výstavu otevře koncert Sester Havelkových, který se koná 6. 2. 2014 v 17 hodin v koncertním sále v budově Špýcharu, vstupné na koncert 50 Kč.

Vstupné:

dospělí 30 Kč / děti, studenti, důchodci 20 Kč

Otevírací doba:

út – pá: 9 – 12 / 13 – 16, so –ne: 13 – 17