Z technických důvod je dočasně uzavřena expozice věnovaná historii Dvora Králové nad Labem. Stále můžete navštívit expozici Tradice výroby vánočních ozdob, galerii nebo Expozici textilního tisku. Dále pro Vás od 28. září otevřeme novou výstavu ke 150. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů ve Dvoře Králové nad Labem. Ve sváteční den bude muzeum otevřené v době od 13 do 17 hodin. Těšíme se na setkání

Číst dále ›

Tiba, vrchol a pád

Tiba banner aktuality19. 6. – 27. 9. 2015

výstavní sál v budově Špýcharu

 

Výstava připomene více než padesátiletou tradici TIBA, kdysi největšího bavlnářského podniku u nás, která úspěšně navazovala na 250-ti letou královédvorskou tradici textilního tisku a ještě delší tradici cechů soukenických, tkalcovských a barvířských.

Na výstavě bude možné shlédnout velké množství dokumentů, fotografií i artefaktů, včetně unikátních certifikátů.  Návštěvníci se seznámí s výrobním programem Tiby, který byl velmi bohatý. K vidění bude množství vzorků tkanin jako např. potištěné šatovky, bytový textil, ubrusy, šátky a speciální výrobky. Výstava připomene i další oblasti, ve kterých Tiba působila např. výpočetní středisko na Slovanech, požární a sportovní akce, Centrotex, rekreace, učiliště, bydlení a lékařskou péči nebo ekologii.