Dovolujeme si upozornit, že hlavní budova muzea je dočasně uzavřena z důvodu rekonstrukce. Momentálně není přístupná expozice věnovaná historii města a expozice Tradice výroby vánočních ozdob. Stále můžete navštívit Expozici textilního tisku a výstavu malíře Heshama Malika s názvem Kuumba na Staré radnici. Těšíme se na setkání

Číst dále ›

Tiba, vrchol a pád

Tiba banner aktuality19. 6. – 27. 9. 2015

výstavní sál v budově Špýcharu

 

Výstava připomene více než padesátiletou tradici TIBA, kdysi největšího bavlnářského podniku u nás, která úspěšně navazovala na 250-ti letou královédvorskou tradici textilního tisku a ještě delší tradici cechů soukenických, tkalcovských a barvířských.

Na výstavě bude možné shlédnout velké množství dokumentů, fotografií i artefaktů, včetně unikátních certifikátů.  Návštěvníci se seznámí s výrobním programem Tiby, který byl velmi bohatý. K vidění bude množství vzorků tkanin jako např. potištěné šatovky, bytový textil, ubrusy, šátky a speciální výrobky. Výstava připomene i další oblasti, ve kterých Tiba působila např. výpočetní středisko na Slovanech, požární a sportovní akce, Centrotex, rekreace, učiliště, bydlení a lékařskou péči nebo ekologii.