V našem muzeu můžete navštívit hned dvě letní výstavy. Ve výstavní síni na Staré radnici (Nám. T. G. Masaryka 1) si můžete prohlédnout obrazy Marie Klust a ve výstavní síni ve Špýcharu (Sladkovského 530) je připravena výstava s názvem Turismus na královédvorsku. Nezapomeňte se podívat na úžasnou expozici věnovanou textilnímu tisku (nábřeží Jiřího Wolkera 132). Těšíme se na setkání

Číst dále ›

Expozice textilního tisku

Nově otevřená expozice věnovaná textilnímu tisku vznikla ve spolupráci města Dvora Králové, Městského muzea ve Dvoře Králové nad Labem, UPM, Národního technického muzea, Královéhradeckého kraje a Střední školy informatiky a služeb. 

V prostorách bývalých dílen na bývalé Střední průmyslové škole na nábřeží Jiřího Wolkera jsou umístěny exponáty, které návštěvníkům přiblíží způsoby, druhy a možnosti potisku textilu. Díky původním strojů, doplněných množstvím vzorníků, látek či modrotiskovou dílnou nahlédnete pod pokličku nejen tiskařům, ale i designérům, rytcům a vzorkařům. 

Pro návštěvníky je připravená malá tiskařská dílna, kde si mohou pomocí ručně vyráběných forem ozdobit látku podle vlastní fantazie.

Pro školy nabízíme  komentované prohlídky, dále pak pracovní listy přizpůsobené různým věkovým kategoriím a také možnost vyzkoušet si textilní tisk.

Kontakt do expozice:

Adresa: nábřeží Jiřího Wolkera 132, Dvůr Králové nad Labem

Telefon: +420 730 141 819

Email: textil@muzeumdk.cz