Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem zavírá všechny své stále expozice i probíhající výstavy pro veřejnost až do odvolání. O změnách budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení a všem přejeme, abychom současnou situaci ve zdraví zvládli.

Projekt Restaurování dámské pelerínky ze 70. – 80. let 19. století

Cílem projektu byla záchrana unikátního exempláře slavnostní módy pocházející pravděpodobně z královédvorské krejčovské dílny. Dámská pelerína je díky svému střihu a smetanové barvě jedinečným sbírkovým předmětem, který je dokladem zručnosti královédvorských řemeslníků na konci 19. století. Jedná se mimořádný oděvní předmět s touto datací dochovaný v českých muzeích.

Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si pelerínku na výstavě k výročí 750 let od první písemné zmínky o Dvoře Králové nad Labem, která proběhne v Městském muzeu na podzim roku 2020.

Restaurování pelerínky bylo možné díky dotaci Královéhradeckého kraje, který poskytl finanční prostředky v celkové výši 50.000 Kč.