Městské muzeum ve Dvoře Králové n/L se v úterý 12. května opět otevře pro veřejnost. Můžete navštívit stálé expozice v Kohoutově dvoře - Expozici vánočních ozdob a Expozici historie města a textilního průmyslu na Královédvorsku a také galerii s Křížovou cestou J. V. Bergla. Po celý květen i červen ještě platí zimní otevírací doba. Prosíme o pečlivé dodržování hygienických doporučení MZ ČR. Muzeum neručí za zdravotní stav všech návštěvníků !

Projekt Restaurování dámské pelerínky ze 70. – 80. let 19. století

Cílem projektu byla záchrana unikátního exempláře slavnostní módy pocházející pravděpodobně z královédvorské krejčovské dílny. Dámská pelerína je díky svému střihu a smetanové barvě jedinečným sbírkovým předmětem, který je dokladem zručnosti královédvorských řemeslníků na konci 19. století. Jedná se mimořádný oděvní předmět s touto datací dochovaný v českých muzeích.

Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si pelerínku na výstavě k výročí 750 let od první písemné zmínky o Dvoře Králové nad Labem, která proběhne v Městském muzeu na podzim roku 2020.

Restaurování pelerínky bylo možné díky dotaci Královéhradeckého kraje, který poskytl finanční prostředky v celkové výši 50.000 Kč.