Přijďte se podívat na výstavu Ivana Černá - plastiky, Jiří Holan - obrazyy, která je nově otevřena ve výstavní síni na Staré radnici

Projekt Restaurování dámské pelerínky ze 70. – 80. let 19. století

Cílem projektu byla záchrana unikátního exempláře slavnostní módy pocházející pravděpodobně z královédvorské krejčovské dílny. Dámská pelerína je díky svému střihu a smetanové barvě jedinečným sbírkovým předmětem, který je dokladem zručnosti královédvorských řemeslníků na konci 19. století. Jedná se mimořádný oděvní předmět s touto datací dochovaný v českých muzeích.

Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si pelerínku na výstavě k výročí 750 let od první písemné zmínky o Dvoře Králové nad Labem, která proběhne v Městském muzeu na podzim roku 2020.

Restaurování pelerínky bylo možné díky dotaci Královéhradeckého kraje, který poskytl finanční prostředky v celkové výši 50.000 Kč.