Při návštěvě muzea prosíme o důsledné dodržování nařízení ohledně nošení respirátorů, dezinfekci rukou a rozestupu 2 m mezi návštěvníky. Aktuálně můžete navštívit výstavu Jarmily Haldové: Historické postavy českých panovníků a jejich manželek na staré radnici a všechny stálé expozice. Děkujeme a těšíme se na setkání

Projekt Restaurování dámské pelerínky ze 70. – 80. let 19. století

Cílem projektu byla záchrana unikátního exempláře slavnostní módy pocházející pravděpodobně z královédvorské krejčovské dílny. Dámská pelerína je díky svému střihu a smetanové barvě jedinečným sbírkovým předmětem, který je dokladem zručnosti královédvorských řemeslníků na konci 19. století. Jedná se mimořádný oděvní předmět s touto datací dochovaný v českých muzeích.

Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si pelerínku na výstavě k výročí 750 let od první písemné zmínky o Dvoře Králové nad Labem, která proběhne v Městském muzeu na podzim roku 2020.

Restaurování pelerínky bylo možné díky dotaci Královéhradeckého kraje, který poskytl finanční prostředky v celkové výši 50.000 Kč.