V našem muzeu můžete navštívit hned dvě letní výstavy. Ve výstavní síni na Staré radnici (Nám. T. G. Masaryka 1) si můžete prohlédnout obrazy Marie Klust a ve výstavní síni ve Špýcharu (Sladkovského 530) je připravena výstava s názvem Turismus na královédvorsku. Nezapomeňte se podívat na úžasnou expozici věnovanou textilnímu tisku (nábřeží Jiřího Wolkera 132). Těšíme se na setkání

Projekt Restaurování dámské pelerínky ze 70. – 80. let 19. století

Cílem projektu byla záchrana unikátního exempláře slavnostní módy pocházející pravděpodobně z královédvorské krejčovské dílny. Dámská pelerína je díky svému střihu a smetanové barvě jedinečným sbírkovým předmětem, který je dokladem zručnosti královédvorských řemeslníků na konci 19. století. Jedná se mimořádný oděvní předmět s touto datací dochovaný v českých muzeích.

Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si pelerínku na výstavě k výročí 750 let od první písemné zmínky o Dvoře Králové nad Labem, která proběhne v Městském muzeu na podzim roku 2020.

Restaurování pelerínky bylo možné díky dotaci Královéhradeckého kraje, který poskytl finanční prostředky v celkové výši 50.000 Kč.