Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem je z nařízení vlády zavřené. Výstavu k výročí 750 let od první písemné zmínky bude prodloužena do 30. května. Kniha Zvičina prof. Karla Martinka je opět k dispozici, ale pouze po předchozím objednání na emailu nebo telefonu. Děkujeme za pochopení

« All Akce

VÝSTAVA: PŘÍBĚH JEDNOHO MĚSTA: 750 LET OD PRVNÍ PÍSEMNÉ ZMÍNKY O DVOŘE KRÁLOVÉ NAD LABEM

19.9.2020 - 30.5.2021

!!!VÝSTAVA BUDE PRODLOUŽENA DO 30. 5. 2021 !!!

Výstava s názvem Příběh jednoho města: 750 let od první písemné zmínky o Dvoře Králové n/L je věnována historii královského věnného města. Návštěvník se seznámí pomocí artefaktů, ale i moderní techniky, s dějinami města od první písemné zmínky (1270) až do současnosti. Vedle archeologických vykopávek bude vystaveno i velké množství archivních dokumentů či exponátů, které reprezentují významné řemeslné spolky. Některé z nich budou vystaveny úplně poprvé. Přijďte se podívat, jak naším městem procházel čas a jaké stopy zanechal v jednotlivých stoletích.

Zveme na vystavení starých listin a knih týkajících se Dvora Králové nad Labem, které nám laskavě zapůjčí Státní okresní archiv Trutnov. Nové termíny vystavení listin zveřejníme, hned jak bude možné otevřít muzeum pro veřejnost, komentovanou prohlídku těchto listin povede archivářka Mgr. Martina Volšanská. V tyto dny bude výjimečně otevřeno v době 9 – 12/ 13 – 17 hodin.

Těšíme se na Vaši návštěvu

Vstupné:        dospělí 40,- Kč