Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem je otevřeno. Přijďte se vánočně naladit do expozice vánočních ozdob nebo si vyrobte vlastnoručně potištěný dárek v expozici textilního tisku. Přístupná je i výstava k výročí 750 let od první písemné zmínky o Dvoře Králové nad Labem

« All Akce

VÝSTAVA: PŘÍBĚH JEDNOHO MĚSTA: 750 LET OD PRVNÍ PÍSEMNÉ ZMÍNKY O DVOŘE KRÁLOVÉ NAD LABEM

19.9.2020 - 28.2.2021

!!!VÝSTAVA BUDE PRODLOUŽENA DO KONCE ÚNORA 2021 !!!Ve dnech 19. 9. – 28. 2. 2021 bude v Městském muzeu otevřena výstava s názvem Příběh jednoho města: 750 let od první písemné zmínky o Dvoře Králové n/L, která bude věnována historii královského věnného města. Návštěvník se seznámí pomocí artefaktů, ale i moderní techniky, s dějinami města od první písemné zmínky (1270) až do současnosti. Vedle archeologických vykopávek bude vystaveno i velké množství archivních dokumentů či exponátů, které reprezentují významné řemeslné spolky. Některé z nich budou vystaveny úplně poprvé. Přijďte se podívat, jak naším městem procházel čas a jaké stopy zanechal v jednotlivých stoletích.

Zveme na vystavení starých listin a knih týkajících se Dvora Králové nad Labem, které nám laskavě zapůjčí Státní okresní archiv Trutnov. Proběhne ve dnech 16. 1., 30. 1. a 20. 2. 2021, komentovanou prohlídku těchto listin povede archivářka Mgr. Martina Volšanská. V tyto dny bude výjimečně otevřeno v době 9 – 12/ 13 – 17 hodin.

Těšíme se na Vaši návštěvu

Vstupné:        dospělí 40,- Kč