Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem je z krizového nařízení vlády až do odvolání zavřeno. Děkujeme za pochopení a těšíme se na setkání v lepší době.

Číst dále ›
Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

VÝSTAVA: PŘÍBĚH JEDNOHO MĚSTA: 750 LET OD PRVNÍ PÍSEMNÉ ZMÍNKY O DVOŘE KRÁLOVÉ NAD LABEM

19 září - 22 listopadu

!!!VÝSTAVA BUDE PRODLOUŽENA DO KONCE ÚNORA 2021 !!!Ve dnech 19. 9. – 22. 11. 2020 bude v Městském muzeu otevřena výstava s názvem Příběh jednoho města: 750 let od první písemné zmínky o Dvoře Králové n/L, která bude věnována historii královského věnného města. Návštěvník se seznámí pomocí artefaktů, ale i moderní techniky, s dějinami města od první písemné zmínky (1270) až do současnosti. Vedle archeologických vykopávek bude vystaveno i velké množství archivních dokumentů či exponátů, které reprezentují významné řemeslné spolky. Některé z nich budou vystaveny úplně poprvé. Přijďte se podívat, jak naším městem procházel čas a jaké stopy zanechal v jednotlivých stoletích.

Zveme Vás na vernisáž výstavy, která proběhne v pátek 18. září od 17 hodin v přednáškovém sále ve Špýcharu. Součástí vernisáže bude i slavnostní křest knihy Pokus o stručné dějiny Dvora králové, v nichž je obsaženo XXX listin, autora Carla Josepha von Bienenberga, kterou do češtiny přeložil prof. JUDr. Ignác Antonín Hrdina, DrSc.

Svou účast na vernisáži, prosím, předem potvrďte na emailu: info@muzeumdk.cz nebo na tel 499 623 800, neboť vzhledem k současné situaci bude kapacita sálu omezena.

 

Vstupné:        dospělí 40,- Kč

                        snížené vstupné 20,- Kč

Podrobnosti

Zahájení:
19 září
Ukončení:
22 listopadu
Rubrika Akce:

Pořadatel

Městské muzeum Dvůr Králové nad Labem
Telefon:
499623800
Email:
info@muzeumdk.cz

Místo konání

Špýchar Městského muzea ve Dvoře Králové nad Labem
Sladkovského 531
Dvůr Králové nad Labem, 54401
+ Google Mapa