Ve čtvrtek 28. října bude muzeum a expozice textilního tisku otevřené v době 13 - 17, výstavní síň na Staré radnici 13 - 16. Těšíme se na Vaši návštěvu

Výstava: Bílá místa konce války ve Dvoře Králové nad Labem: výroba a nucené nasazení

17 září 9:00 - 21 listopadu 17:00

Zveme Vás na výjimečnou výstavu, která se zaměřuje na bližší poznání jednoho z významných a zajímavých, přesto dosti opomíjených, úseků 2. světové války v našem městě. Je to téma, o kterém široká veřejnost příliš neví a také nemluví. Výstava shrnuje dohledaná objektivní data a podrobnosti o tajné válečné výrobě leteckých motorů Junkers.

Návštěvníci se dozvědí kdy a proč se část textilních továren v našem městě přeměnila na výrobu leteckých součástek Junkers, kde všude a co se vyrábělo. Výstava poodkryje nejen to, jak žili lidé z našeho města pracující v těchto továrnách i ti, kteří byli přivezení do Dvora Králové nad Labem na nucené práce, ale i kde zde byla různá ubytovací zařízení. Tato výjimečná výstava vznikla ve spolupráci s Muzeem a Pojizerskou galerií v Semilech p.o., archivem v Zámrsku, Leteckým muzeem Kbely, České  – německým fondem budoucnosti, Vojenským historickým ústavem, Ing. Josefem Jiránkem a celou řadou soukromých osob.

Díky nim se podařilo sestavit tuto unikátní expozici, kterou můžete v Městském muzeu ve Dvoře Králové nad Labem shlédnout.

Vstupné:        dospělí 40,- Kč

snížené vstupné 20,- Kč