V našem muzeu můžete navštívit hned dvě letní výstavy. Ve výstavní síni na Staré radnici (Nám. T. G. Masaryka 1) si můžete prohlédnout obrazy Marie Klust a ve výstavní síni ve Špýcharu (Sladkovského 530) je připravena výstava s názvem Turismus na královédvorsku. Nezapomeňte se podívat na úžasnou expozici věnovanou textilnímu tisku (nábřeží Jiřího Wolkera 132). Těšíme se na setkání

• akce již proběhla.

Vernisáž výstavy: Marie Klust – Živá minulost

16 června 17:00 - 18:00

Dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž výstavy Marie Klust – Živá minulost. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 16. června od 17 hodin ve výstavní síni na Staré radnici. Výstavu zahájí emeritní ředitel Krkonošského muzea Jilemnice PhDr. Jan Luštinec.

Účelem výstavy je apelovat na podstatné lidské hodnoty, recyklaci materiálů, využití a zachování přírodních darů a důležitost historie a víry. Autorka sní o světě naplněném city, láskou, blízkostí, respektem a silným společenstvím.

Kromě vizuální formy, chce zapojit všechny smysly a vystavenými předměty dát návštěvníkům možnost zapojení čichu a hmatu, což může zesílit asociace. Jejím přáním je návštěvníky zavést do světa nostalgie a do jejich nitra.

Marie Klust se narodila ve Dvoře Králové nad Labem. Od roku 1981 žije v Dánsku, ale do své rodné země se, především v posledních letech, často vrací.  Při cestování a v přírodě nachází témata, ke kterým má silný vztah a kterým se věnuje v poslední době i profesně, pracuje v Krkonošském národním parku. Prostřednictvím obrazů vyjadřuje své zážitky, zachycuje velikost přírody a její barevné škály, měnící se světlem a ročními obdobími tak rychle, že to mnoho lidí v našem uspěchaném světě pro nedostatek času téměř nevnímá.

Svými pracemi chce iniciovat myšlenky na ochranu přírody, protože koneckonců jsme její součástí.

Datum:
16 června