Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem je z krizového nařízení vlády až do odvolání zavřeno. Děkujeme za pochopení a těšíme se na setkání v lepší době.

« All Akce

Veřejná sbírka ke Dni veteránů

1 listopadu - 30 listopadu

Červené květy pomohou hrdinům v nelehké době karantény❗️
Již pošesté pořádá nezisková organizace Post Bellum veřejnou sbírku na podporu lidí, kteří na válečných frontách, v odboji i v novodobých konfliktech bojovali za svobodu a demokracii, a to u příležitosti Dne válečných veteránů. Sbírka, jejímž tradičním symbolem je červený květ vlčího máku, se koná do 30. listopadu a její výtěžek bude věnován na sociální pomoc hrdinům 20. století. Samotný Den válečných veteránů připadá celosvětově na 11. listopadu. Lidé mohou sbírku vzhledem k omezením v souvislosti s epidemiologickou situací podpořit zejména online na www.denveteranu.cz.
Místem, kde bude možné květ vlčího máku zakoupit, bude od středy 4. listopadu také naše Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem, a to ve výdejovém okénku, na které bude možné zazvonit od úterý do pátku od 9:00 do 12:00 hod. a od 13:00 do 16:00 hod.
➡️ www.denveteranu.cz, www.pametnaroda.cz, www.postbellum.cz

1 listopadu