Od pátku 1. listopadu můžete navštívit novou expozici textilního tisku

« všechny akce

Sbírka Paměti národa ke Dni veteránů

1.11.2019 - 14.11.2019

Vlčí máky kvetou i letos na podzim! „Je na nás, aby se na jejich příběhy nezapomnělo“. Už pátým rokem pořádá v listopadu nezisková společnost Post Bellum (www.postbellum.cz) veřejnou sbírku ke Dni válečných veteránů. Tento svátek se připomíná 11. 11. po celém světě, především v anglosaských zemích. Lidé z Post Bellum se snaží, aby více zakořenil i u nás. Abychom si (alespoň) jednou za rok připomněli ty, kteří bojovali na bojištích druhé světové války, aktivně se postavili komunismu v tzv. třetím odboji nebo v době nedávné sloužili v misích např. na Balkáně. Chceme, aby se na jejich příběhy nezapomnělo. Každý, kdo si během sbírkových dní od 1. do 14. listopadu 2019 pořídí symbol tohoto dne – květ vlčího máku, přispěje do sbírky. Díky získaným penězům budou dokumentaristé Paměti národa (www.pametnaroda.cz) natáčet a uchovávat další vzpomínky válečných veteránů a lidí, kteří bojovali za svobodu a demokracii, za svobodné Československo.

Kasička je umístěna v pokladně Městského muzea, přispět do ni můžete kdykoliv během otevíracích hodin.

1.11.2019
Event Category:

MMDK
603 295 389
Sladkovského 530 Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj 54401 Česká republika
+ Mapa Google