Při návštěvě muzea prosíme o důsledné dodržování nařízení ohledně nošení respirátorů, dezinfekci rukou a rozestupu 2 m mezi návštěvníky. Aktuálně můžete navštívit výstavu Jarmily Haldové: Historické postavy českých panovníků a jejich manželek na staré radnici a všechny stálé expozice. Děkujeme a těšíme se na setkání

• akce již proběhla.

Sbírka Paměti národa ke Dni veteránů

1 listopadu - 30 listopadu

Vlčí máky kvetou i letos na podzim! „Je na nás, aby se na jejich příběhy nezapomnělo“. Už sedmým rokem pořádá v listopadu nezisková společnost Post Bellum (www.postbellum.cz) veřejnou sbírku ke Dni válečných veteránů. Tento svátek se připomíná 11. 11. po celém světě, především v anglosaských zemích. Lidé z Post Bellum se snaží, aby více zakořenil i u nás. Abychom si (alespoň) jednou za rok připomněli ty, kteří bojovali na bojištích druhé světové války, aktivně se postavili komunismu v tzv. třetím odboji nebo v době nedávné sloužili v misích např. na Balkáně. Chceme, aby se na jejich příběhy nezapomnělo. Každý, kdo si během sbírkových dní od 1. do 30. listopadu 2021 pořídí symbol tohoto dne – květ vlčího máku, přispěje do sbírky. Díky získaným penězům budou dokumentaristé Paměti národa (www.pametnaroda.cz) natáčet a uchovávat další vzpomínky válečných veteránů a lidí, kteří bojovali za svobodu a demokracii, za svobodné Československo.

1 listopadu
30 listopadu