Ve výstavní síni ve Špýcharu právě probíhá výstava \"Mervartovi\", kterou si rozhodně nenechte ujít

« všechny akce

Otevření expozice textilního tisku se odkládá

3.10.2019 - 31.10.2019

Avizovaný termín otevření nové Expozice textilního tisku ve Dvoře Králové nad Labem, k němuž mělo dojít v úterý 1. října, se odkládá. Nový termín zatím nebyl stanoven. Pozvánku s nyní již neaktuálním termínem zpřístupnění expozice obsahuje také zářijové číslo Novin královédvorské radnice, které vyšlo v pondělí 30. září 2019. V době uzávěrky a tisku radničních novin bohužel nebyly známy mimořádné okolnosti týkající se zpřístupnění expozice, proto se našim čtenářům za otištění neaktuální informace omlouváme.

Podle slov ředitele Střední školy informatiky a služeb (SŠIS), v jejíž prostorech na nábřeží Jiřího Wolkera je expozice nainstalována, mohou za odklad mimořádné události v rámci celkové rekonstrukce SŠIS. „Tyto události, které jsme nemohli ovlivnit, nedovolí otevření expozice včas. Budeme se však snažit, aby k tomu došlo co nejdříve, předpokládám, že by to mohlo být druhý říjnový týden,“ říká Petr Vojtěch.

„Celá situace mě samozřejmě velmi mrzí, protože na vybudování expozice se podílela řada lidí z různých organizací a firem. Je ale třeba postupovat i s ohledem na bezpečnost a komfort návštěvníků a otevření expozice raději odložit,“ dodává místostarostka města Alexandra Jiřičková. Expozici textilního tisku, která dokumentuje vývoj textilnictví a zejména textilního tisku v České republice, bude v prostorách SŠIS provozovat Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem, provázet v ní budou také žáci školy. O novém termínu otevření expozice bude veřejnost včas informována.

Miroslava Kameníková

3.10.2019