Městské muzeum ve Dvoře Králové n/L se v úterý 12. května opět otevře pro veřejnost. Můžete navštívit stálé expozice v Kohoutově dvoře - Expozici vánočních ozdob a Expozici historie města a textilního průmyslu na Královédvorsku a také galerii s Křížovou cestou J. V. Bergla. Po celý květen i červen ještě platí zimní otevírací doba. Prosíme o pečlivé dodržování hygienických doporučení MZ ČR. Muzeum neručí za zdravotní stav všech návštěvníků !

« All Akce

• akce již proběhla.

Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem přivítá návštěvníky opět 12. května

7 května - 31 května

Tisková zpráva – 7. května 2020

Dvůr Králové nad Labem – Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem se po pauze způsobené koronavirovou pandemií znovu otevře návštěvníkům v úterý 12. května 2020.

„Jsme rádi, že k nám lidé budou moci opět zavítat. Přístupné budou zatím stálé expozice umístěné v Kohoutově dvoře – tedy Tradice vánočních ozdob, Historie města Dvora Králové a textilní průmysl na Královédvorskua galerie ve Špýcharu s Křížovou cestou. Expozice textilního tisku, která je umístěna v prostorách Střední školy informatiky a služeb na nábřeží Jiřího Wolkera, zůstane do konce května pro veřejnost uzavřena,“ říká zastupující ředitelka městského muzea Dana Humlová.

O akce, které se měly konat v uplynulých týdnech, veřejnost nepřijde. Výstava Nyní a dříve – Dvůr Králové na fotografiích, která se původně konala ve Špýcharu, bude od 1. července do 30. srpna 2020 nově přístupná ve výstavních prostorách Staré radnice. Výstava o historii skautského oddílu, která byla v plánu během dubna a května, je přesunuta na září.

Návštěvníci muzea budou muset dodržovat stanovená hygienická pravidla. „Při vstupu do muzea by si měli vydezinfikovat ruce, dezinfekce bude k dispozici také ve všech expozicích, dále by měli mezi sebou, s výjimkou rodinných příslušníků, dodržovat stanovené rozestupy, samozřejmostí je rouška,“ podotýká Dana Humlová a dodává: „Obecně by se návštěvníci měli řídit pokyny pracovníků muzea a před návštěvou si vyhledat aktuální informace o otevřených expozicích na webu www.muzeumdk.cz.“

Do konce června je otevírací doba Městského muzea ve Dvoře Králové nad Labem úterý – pátek 9:00 – 12:00 hod. a 13:00 – 16:00 hod., sobota a neděle 13:00 – 17:00 hod.

Miroslava Kameníková, tisková mluvčí Města Dvůr Králové nad Labem

Prosíme návštěvníky o dodržování aktuálních hygienických doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR. Muzeum neručí za zdravotní stav všech návštěvníků!

7 května
31 května