Od čtvrtka 22. listopadu můžete v muzeu navštívit novou výstavu Stopa: vyřeš zločin. Přijďte si zkusit vyřešit fiktivní kriminální případ a seznámit se moderními metodami vyšetřování.

Číst dále ›
Loading Events

« všechny akce

BESEDA: SEČUÁN OČIMA PETRA VOLDÁNA

24.1.2019 17:00 - 18:30

Petr Voldán – novinář, publicista se zkušeností 26 let práce v rozhlase, trojnásobného stálého zahraničního zpravodaje (Moskva, Londýn a znovu Moskva) a reportéra – zpravodaje z Afghánistánu, Pobaltí, Číny, Finska, Irska, Tádžikistánu, Mongolska a dalších zemí a také z mnohaleté práce v EP v Bruselu.

Natočil dosud jako autor a průvodce série TV fejetonů “Postřehy odjinud” ze Skotska, Irska, Finska, Walesu, Jižní Koreje, Malty, Sečuánu v Číně a nejnověji také ve Vietnamu.       Aktuálně spolupracuje jak s Českou televizí Ostrava, tak také s Českým rozhlasem Hradec Králové a Pardubice.

Cestovatelská beseda s dlouholetým zahraničním rozhlasovým zpravodajem a také spolupracovníkem České televize Ostrava Petrem Voldánem vám poodhalí zákulisí natáčení oblíbeného pořadu “Postřehy odjinud” v jedné z čínských provincií – v Sečuánu. Nahlédnete zároveň do západní části Číny, která je – mimo jiné – i domovem čaje. Uslyšíte podrobnosti o čajových rituálech a kultuře pití čaje v regionu, odkud se čaj vydal do světa. Z provincie Sečuán se ale rozšířil také třeba ručně tkaný brokát. Uvidíte, že na unikátních stavech “přibývá” neuvěřitelně pomalu. Ze Sečuánu je ovšem i kuře Kung Pao, Sečuánský pepř a další originality sečuánské kuchyně. Mimochodem velice, velice pálivé… Při setkání s Petrem Voldánem si v ukázkách prohlédnete i sochu největšího sedícího Buddhy na světě a náš host vám přiblíží i další zajímavosti z této série televizních dokumentů “Postřehy odjinud”. Například tajemnou techniku tzv. “střídání tváří” v klasické části světoznámé sečuánské opery. Uvidíte také jedno ze tří největších světových nalezišť dinosaurů a potkáte roztomilé “černobílé diplomaty” – pandy velké. Ale uslyšíte i uvidíte toho mnohem víc, včetně ukázek některých originálních suvenýrů z další destinace, kde vznikala jedna z posledních divácky oblíbených cestovatelských sérií z dílny ČT Ostrava “Postřehy odjinud” – z Číny. Zkrátka čeká nás “Sečuán očima Petra Voldána” a proto Vás srdečně zveme…

 

Vstupné: 30 Kč

Podrobnosti

Datum:
24.1.2019
Time:
17:00 - 18:30
Event Category:

Pořadatel

Městské muzeum Dvůr Králové nad Labem
Telefon:
499623800
Email:

Místo konání

šPÝCHAR MĚSTSKÉHO MUZEA VE DVOŘE KRÁLOVÉ
Sladkovského 531 Dvůr Králové nad Labem, 54401
+ Mapa Google