Od středy 26. 7. do neděle 20. 8. bude ve výstavní síni na Staré radnici otevřena nová výstava s názvem Krkonoše na starých rytinách a litografiích

Číst dále ›

Spolupráce s Muzeem jižního Plzeňska v Blovicích

Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem a Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích se dohodly na vzájemné spolupráci při popularizaci historie v rámci 200. výročí od objevení Rukopisu královédvorského a zelenohorského. Obě muzea ve svých expozicích, výstavách a programech přispívají ke vzdělávání návštěvníků a motivují k dalšímu objevování a aktivnímu prožívání volného času. Cílem spolupráce obou muzeí je především možnost vzájemného doplnění svých aktivit a zvyšování povědomí  u návštěvníků obou institucí.

Co toto partnerství znamená pro návštěvníky?

1. propojené informace o akcích konaných v rámci oslav nalezení Rukopisu královédvorského i zelenohorského (na webových stránkách a facebokoových profilech obou institucí budeme zveřejňovat akce partnerského muzea)

2. obě muzea zpřístupní návštěvníkům zdarma (na plné a snížené vstupné) jeden návštěvnický okruh na základě předložené vstupenky z partnerského muzea. Slevu lze využít do tří měsíců od zakoupení partnerské vstupenky.