Od středy 26. 7. do neděle 20. 8. bude ve výstavní síni na Staré radnici otevřena nová výstava s názvem Krkonoše na starých rytinách a litografiích

« všechny akce

VÝSTAVA: KRKONOŠE NA STARÝCH RYTINÁCH A LITOGRAFIÍCH

26.7.2017 9:00 - 20.8.2017 17:00

Výstavu Krkonoše na starých rytinách a litografiích můžete navštívit od 26. 7. do 20. 8. ve výstavním sále na Staré radnici.

Sběratel Petr Bergmann sestavil ze svých sbírek starých map, místopisné grafiky a dobových pohlednic výstavu zaměřenou na dobová vyobrazení Krkonoš. Výstava představuje desítky mnohdy unikátních grafik, které ve své většině nejsou veřejnosti známy.

Na vyobrazeních předních vedutistů Krkonoš, tedy Balzera, Veitha, Tittela, Mattise, Arldta, Blattenbauera, Paynea, Mařáka, Liebschera, Kořistky, Sachse, Knippela a mnohých dalších jsou zachyceny notoricky známé lokality, ale i méně známé a nebo dnes již nepřístupné výhledy na jedinečná horská panoramata, případně zaniklé či zcela změněné boudy a podobně. Výstava nabízí nejen znalcům Krkonoš zajímavé srovnání a umožňuje přehlédnout vývoj našeho nejvyššího a nejrozsáhlejšího pohoří a jeho osídlení v průběhu posledních dvou století.

Výstava je uspořádána při příležitosti vydání stejnojmenné knihy, kterou Petr Bergmann vydal v letošním roce. Soubor zahrnuje přes 200 vyobrazení lokalit od západního cípu Krkonoš počínaje Harrachovem a Novým Světem, až po Žacléř a Trutnov na východě, českou i slezskou stranu Krkonoš, včetně Broumovského výběžku s Adršpachem až po kladskou Hejšovinu, jak bylo pohoří Krkonoš v minulosti vnímáno. Kniha vyšla v březnu tohoto roku trojjazyčně, s českým, polským a německým textem na třech stech stranách.

26.7.2017 9:00
20.8.2017 17:00